بازدید استاندار محترم خراسان رضوی از مجتمع کشت و صنعت جوین

به گزارش روابط عمومی شرکت کشت و صنعت جوین در مورخ 1401/05/13 جناب آقای مهندس نظری استاندار معزز خراسان رضوی، در بدو ورود به شهرستان جوین از توانمندی‌های مجموعه کشت و صنعت جوین،از جمله : تنها کارخانه اسید سیتریک کشور، بزرگترین کارخانه قند چغندری کشور، واحد تولید بذر،واحد فناوری های نوین و دیگر قسمتهای این شرکت بازدید بعمل آوردند.
استاندار خراسان رضوی همچنین در روند پیشرفت و فعالیت‌های طرح‌های تحقیقاتی چغندر ، بزرگترین مرکز تولید بذر کشور و پروژه در حال ساخت نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی قرارگرفت.ایشان در ادامه افزودند:الحمدا… مجموعه کشت و صنعت جوین از نظر فعالیت و عملکرد در طول مدت حیات این شرکت بسیار عالی به اهداف مورد نظر در ایجاد امنیت غذایی و دیگر مسائل پرداخته اند که مایه مسرت است و از تلاش و زحمات دست اندرکارن این مجموعه تقدیر و تشکر می نمایم.
بعد از بازدید‌های میدانی ،استاندار خراسان رضوی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان جوین حضور یافت و با اشاره به شرایط هر شهرستان در بررسی بیکاری گفت:باید امار‌ها میدانی و واقعی باشد تا بتوانیم راه کار عملیاتی برای ان بیابیم و جلسات باید کوچک و کاربردی گرفته شوند و فرماندار با تشکیل قرارگاه اشتغال در جوین راهکار، لیست مشاغل و تسهیلات لازم و متناسب بررسی و اماده شود.


آگهی درخواست ثبت نام سهامداران محترم در سامانه سجام

احتراما به استناد ابلاغیه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه مبنی بر الزام ثبت نام کلیه سهامداران در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) بدینوسیله از سهامداران حقیقی و حقوقی شرکت کشت و صنعت جوین (سهامی عام) به شماره ثبت 95 و شناسه ملی 10380018483 درخواست می گردد در اسرع وقت با مراجعه به تارنمای www.sejam.ir نسبت به ثبت نام و احراز هویت خود اقدام فرمایند.

جمعی از سهامداران خراسان شمالی،از مجموعه کشت و صنعت جوین بازدید به عمل آوردند

همزمان با 15 تیر ماه 1401طی برنامه ای بخشی از سهامداران استان خراسان شمالی از شرکت کشت و صنعت جوین بازدید بعمل آوردند.در این برنامه از واحد های مختلف شرکت بازدید صورت آمد و در هر واحد مسئول مربوطه ؛ تاریخچه ،عملکرد و اهداف پیش رو را برای صاحبان سرمایه بازگو و ضمن ارائه اطلاعات به سوالات این عزیزان پاسخ دادند. در پایان سهامداران معزز ضمن تقدیر و تشکر از تمامی عوامل در شرکت کشت و صنعت جوین بابت فراهم نمودن مقدمات بازدید سهامداران عزیز ، افزودند:خوشبختانه سهامداران محترم بعد از بازدید از مجموعه کشت و صنعت جوین و آگاهی از توانمندی های این شرکت احساس رضایت خود را اعلام می نمایند.

بازدید سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران از شرکت کشت و صنعت جوین

سردار علی فدوی که برای حضور در یادواره ۲۵۴ شهید شهرستان جوین در مورخ1401/04/09 به این خطه سرسبز در خراسان رضوی سفر کرده بود بعد از حضور بر مزار شهدای و ادای احترام به این شهدا از شرکت کشت و صنعت جوین بازدید کرد.

سردار علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه در حاشیه بازدید از مجموعه کشت و صنعت جوین در گفتگو با اصحاب رسانه اظهار داشت:  کشت و صنعت جوین حدود 30 سال در اختیار مجموعه ای است که جمع رزمندگان لشگرهای نصر، امام رضا(ع) و یگان های خراسان بزرگ زمان جنگ حضور دارند و بیش از 30 هزار سهام دارد.

وی با بیان اینکه در این مدت نه تنها خدشه ای به اصول اولیه این مجموعه وارد نشده بلکه در هر زمینه ای رشد فراوانی داشته است، خاطرنشان کرد: در حالی که در مجموعه های بزرگ دیگر متاسفانه شرایط طوری شد که با حکم قضایی مجبور شدند به سیستم دولتی برگشت داده شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه می شود اصل 44 قانون اساسی دستور امام خامنه ای را طوری عمل کرد که همه اهداف و علت هایی که در قانون اساسی و تدابیر مقام معظم رهبری وجود داشته تحقق پیدا کند، تصریح کرد: این عمل در حالی در کشت و صنعت جوین وجود داشته که در کشت و صنعت های دیگر روند مناسبی وجود نداشت که اگر وجود می داشت با حکم قضایی به دولت برگشت داده نمی شد.

وی با تاکید بر اینکه طبیعتاً همراهی هم با مجموعه کشت و صنعت جوین وجود نداشته که اگر همراهی بود امروز در وضعیت های بسیار بالاتری قرار داشتند، اذعان کرد: برنامه داریم که با تمام افراد زیرربط در دولت سیزدهم یک روز کامل در اینجا حضور پیدا کنیم و ظرفیت های بالقوه اینجا را به بالفعل تبدیل کنیم تا بتواند الگویی برای مجموعه های دیگر باشد. ایشان افزودند:ما باید به توانمندی‌های خودمان اتکا کنیم و در تولید محصولاتی مانند گندم ما مرغوبترین نمونه‌های جهان را داریم که در بسیاری از نقاط دنیا افتخار میکنند که بتوانند مشابه بذر ان را تولید کنند.

سردار فدوی با بیان اینکه مجموعه های بزرگ دیگر باید تدبیر مقام معظم رهبری در اصل 44 را اجرایی کنند تا مردم در جمع وسیع اساس و مبناهای اقتصادی کشور دخیل باشند که یکی از اصلی ترین آنها کشاورزی و دامداری است، عنوان کرد: غذای مردم نباید تحت هیچ شرایطی منشأ خارجی داشته باشد، متاسفانه برخی از افراد که باید این موارد را اجرایی می کردند ولی افتخار داشتند که تولید کشاورزی در داخل صورت نگیرد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان نظام جمهوری اسلامی 43 سال است که در زمین، دریا و هوا مغلوب شده اند و آمریکا را زمین گیر کرده ایم و ایران توانسته تمام تبلیغات میلیاردی هالیوود برای ابرقدرت نشان دادن آمریکا را خنثی کند، تشریح کرد: دعوایی که بین جبهه حق انقلاب اسلامی و جبهه باطل به سرکردگی آمریکا 43 سال وجود دارد و این جبهه حق است که پیروز بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه همچنین در ادامه ابراز کرد: هر روز ابهت پوشالی آمریکا در حال فروپاشی است و سهم بزرگی از آن را شهدا و افرادی که در راه خدا جان خود را نثار کردند دارند و باید با همان الگو جلو برویم.

شروع به کار کارخانه قند جوین با چغندر قند پاییز استان گلستان با حضور معاون وزیر جهاد

طی مراسمی در مورخ 1401/04/03 با حضورمعاون وزیرجهاد کشاورزی جناب آقای دکتر مهاجر ،مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی استان،مجری طرح چغندر قند گشور دکتر حصادی و سایر مسئولین شهرستان جوین ششمین بهره برداری چغندر قند پاییزه به صورت رسمی افتتاح شد و کارخانه قند جوین شروع به فعالیت و تولید شکر نمود. .
معاون وزیر این حرکت دانش بنیان شرکت کشت و صنعت جوین را مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری حرکتی در مسیر اقتصاد دانش بنیان، تولید داخلی و اشتغالزایی یاد کردند و آنرا سر آغاز حرکت عظیمی در کشور معرفی نمودند.

دکتر طلوعی نسب،مدیر کشاورزی شرکت در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی کشت و صنعت جوین گفت:
از آن جایی که تولید شکر، این محصول استراتژیک نیازمند تولید چغندر قند می باشد و از طرفی کاشت چغندر قند به آب فراوان نیاز دارد و کمبود این محصول دلیل واردات و خروج ارز از کشور گردیده است.
شرکت کشت و صنعت جوین با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان از سال ۱۳۹۴ کار تحقیقاتی خود را بر روی کشت چغندرقند پاییزه آغاز نمود و در پایلوت با مقادیر پایین در سطوح بسیار پایین به طور آزمایشی کاشت چغندر قند پاییزه را شروع کرد.
خوشبختانه با وجود نیروهای متخصص ، آزمایشگاه‌های مجهز و توان بسیار بالای علمی شرکت کشت و صنعتی جوین با همکاری و پشتیبانی سازمان جهاد کشاورزی توانست در این شش سال حدود ۳۳۰ هزار تن چغندر قند پاییزه از کشاورزان زیر نظر کشت و صنعت جوین تحویل بگیرد و ۴۰ هزار تن شکر سفید تحویل بازار بدهد و در کنار تولید شکر سفید، ۲۰,۰۰۰تن تفاله خشک ، ۱۸ هزار تن ملاس بدست آورد.
دکتر طلوعی نسب اشاره کرد:
امروز شاهد ۵۰ هزار تن چغندر قند پاییزه ظرف ده روز از استان گلستان می باشیم یعنی روزانه ۵ هزار تن و رکورد بسیار بالایی در کشور محسوب می شود، به عبارتی افزایش ظرفیت کارخانه قند جوین از ۲ هزار تن و پنج هزار تن در روز صورت گرفته است، شرکت کشت و جوین با توزیع بذرچغندر قند پاییزه و سموم مورد نیاز به صورن رایگان یا با قیمت پایین و برگزاری کلاسهای آموزشی برای کشاورزان و در اختیار گذاشتن امکانات کشاورزی نقش اساسی در پیشرفت و توسعه و تولید این محصول استراتژیک ایفا نمود.
دکتر طلوع عنوان کرد:
ما تا دو یا سه سال آینده در صورت تامین شرایط لجستیکی تا ده هزار هکتار توانایی کشت چغندر قند پاییزه با عیار و کیفیت بسیار بالایی را خواهیم داشت و این یعنی به طور قطع از واردات و خروج ارز برای همیشه از کشور جلوگیری می نمایم، و نیاز ما برای تولید شکر سفید تامین می گردد
مدیر کشاورزی در پایان گفت : امید است بتوانیم در سال‌های آتی یک جایگاه صنعتی در استان گلستان بنا کنیم و دسترسی آسان و راحت تری برای تولیدکنندگان چغندرقند پاییزه به وجود بیاوریم.

شروع عملیات برداشت و تحویل چغندرقند پائیزه به کارخانه قند جوین

همزمان با سالروز میلاد با سعادت هشتمین امام شیعیان جهان، حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)، عملیات برداشت و تحویل چغندرقند پائیزه به کارخانه قند جوین، از ۲۵۰۰ هکتار مزارع کشاورزان استان گلستان، آغاز گردید.

به گزارش مدیر کشاورزی شرکت کشت و صنعت جوین عملیات برگزنی چغندرقند با استقرار ۳۰ ست برداشت از نقاط مختلف کشور در سطح مزارع چغندرکاران در تاریخ ۱۷ خرداد شروع شد.

آقای طلوعی نسب اضافه کردند :
عملیات برداشت از زمین و بلافاصله بارگیری و ارسال کامیون ها به سمت کارخانه قند جوین از روز جمعه ۲۰ خرداد ماه آغاز گردیده است.

ایشان در ادامه خاطر نشان کردند :
تیم های کارشناسی بخش کشاورزی این شرکت، جهت نظارت بر روند یکماهه برداشت و تحویل چغندرقند پائیزه گلستان طبق روال سال های گذشته در مزارع کشاورزان شهرستان های مختلف گلستان مستقر، و بر عملیات برداشت، نظارت خواهند کرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کردند :
میزان چغندرقند پائیزه کارخانه قند جوین طی ۳۰ تا ۴۰ روز کاری آینده، بیش از ۱۲۰ هزار تن تحویل گردد که نسبت به سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار است.

تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده شرکت کشت و صنعت جوین در تاریخ1400/02/29

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت، بر اساس آگهی منتشره در سامانه کدال در تاریخ 1401/02/17 در خصوص دعوت به مجمع عمومی فوق العاده راُس ساعت 08:00 روز پنج شنبه مورخ 1401/02/29 درمحل مرکز شرکت واقع در شهرستان جوين، بالاتر از ايستگاه راه آهن نقاب شرکت کشت وصنعت جوين   برگزار گردید و به حد نصاب قانونی نرسید.